Klikni na povezavo in prišel boš do želenega pripomočka.

Slovar po slovnici (ključ za dostop je 20anj10)

Časi – dokumenti v tiskani obliki
  • Časi – kaj spada skupaj
    • Izreži kartončke in postavi skupaj ime posameznega glagolskega časa, njegovo tvorbo in najpogostejše časovne izraze, ki se uporabljajo s posameznimi časi.
  • Časi, kompletna ppt predstavitev.
    • Tukaj se nahajajo vsi glagolski časi. Odpri predstavitev, potem pa klikaj na vodila in boš dobil vse kar potrebuješ, od prislovnih določil, do tabel in povedi.
  • Časi – preproste tabele
  • Časi – tabela vseh časov za osnovno šolo na enem listu
  • Časi – tabela vseh časov s tvorbo in rabo za srednjo šolo
  • Glagol biti – sedanjost, vse oblike – tabele
  • Glagol biti – preteklost – tabele
  • Glagol imeti – have got – tabele
  • Glagola biti in imeti v sedanjosti in preteklosti – “wacky racers”
    • Izreži vse “avtomobilčke” ter jih premikaj po mizi, ko si boš pomagal tvoriti trdilne ali vprašalne povedi.
  • Zapis pri dodajanju končnic
Interaktivne ponazoritve tvorbe časov
Nepravilni glagoli
  • Nepravilni glagoli – seznam, razporejen po podobnosti – vsi, ki jih je potrebno znati
  • Izbor nepravilnih glagolov – če imaš težave …
  • Nepravilni glagoli – kartončki (slike, pomen, oblike) – na trši papir (šeleshamer) natisni seznam nepravilnih glagolov, izreži posamezne glagole. Poglej sliko in slovenski pomen ter poskusi povedati vse tri oblike posameznega glagola in obratno. Vaja dela mojstra – igraj se, pa bo šlo.
  •  Nepravilni glagoli – 2. in 3. nivojska skupina – interaktivne vaje
  •  Nepravilni glagoli – 1. nivojska skupina – interaktivne vaje
  • Nepravilni – križanke vseh v vseh možnih oblikah
Sestavljanje povedi
  •  6. razred – kartončki z osebnimi in svojilnimi zaimki, samostalniki in kartončki za sestavljenje stavkov z glagolom biti, imeti, present simple in present continuous v sedanjosti – natisni zgornji dokument na trši list papirja (šeleshamer), nato pa posamezne male kartončke izreži. s temi kartončki boš lahko vadil rabo osebnih in svojilnih zaimkov ter sestavljal različne stavke z glagolom biti v sedanjosti.
  •  vsi razredi – kartončki za tvorbo trdilnih, nikalnih in vprašalnih stavkov v vseh časih – izreži si posamezne kartončke in premikaj po mizi ali pa lahko premikaš kar na na računalniku. Na tak način boš tvoril lahko trdilne, nikalne, navadne vprašalne stavke in wh vprašanja v vseh časih.
Zaimki
Samostalnik
  •  samostalnik in a / an; množina samostalnika; lastnina
Naklonski glagoli (modalni glagoli)